Agat (13 maj – 01 czerwiec) – Horoskop Majów

Agat (13 maj – 01 czerwiec) – Horoskop Majów

Ludzie Agaty są na ogół inteligentni, bystrzy, obdarzeni przez naturę różnego rodzaju zdolnościami i talentami. Niektórzy mają skłonności do pracy, gdzie wymagana jest umiejętność podejmowania szybkich decyzji i znajdowania wyjścia z trudnych sytuacji. Bywają wśród nich osoby o dużym poczuciu piękna i estetyki, a nawet talentach artystycznych. Czasem natura daje im zdolności manualne, niekiedy dar ciekawej narracji czy utrwalania swych myśli i wrażeń w formie pisanej.

Uczuciowość większości Agatów nie jest zbyt silna: są oni na ogół za bardzo zaabsorbowani własną osobą, aby zbytnio zaprzątać sobie głowę innymi ludźmi. Czasem co prawda ulegają gwałtownym fascynacjom cudzą osobowością, ale raczej na zasadzie
słomianego ognia niż trwałego zainteresowania. Agaty zwykle wybierają partnerów, którzy mogą czymś imponować nie tylko im samym, ale i otoczeniu. Tak mężczyźni, jak i kobiety są wrażliwi na cudzą urodę, popularność towarzyską, czasem pozycję społeczną.
Wierność i stałość w sprawach sercowych nie są zbyt częste wśród Agatów. Często zmieniają obiekty zainteresowań, a i kilkakrotne wstępowanie w związki małżeńskie zdarza się Agatom nierzadko.

Agaty lubią zmiany, ruch, nowości i wciąż inne twarze wokół siebie, dlatego też nieraz bez wyraźnego powodu zmieniają miejsce zamieszkania, środowisko, profesje. Szczególną przyjemność sprawia im wędrowanie, poznawanie nowych okolic i wszelkie wrażenia związane z podróżami.

W dzieciństwie Agaty są nad wiek bystre i inteligentne, uczą się dobrze, chociaż niezbyt pilnie, nie należą też do uczniów posłusznych i zdyscyplinowanych. W gronie kolegów imponują innym dzieciom pomysłowością w wymyślaniu coraz to nowych zabaw, a także żartów i psot. Czasem są nieco złośliwe, lubią drwić z dorosłych i rówieśników. Chłopcy urodzeni w okresie Agatu mają czasem skłonności do ucieczek z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>