Diament (14 marzec – 02 kwiecień) – Horoskop Majów

Diament (14 marzec – 02 kwiecień) – Horoskop Majów

Wielu spośród Diamentów obdarzonych jest przez naturę witalnością i wytrzymałością fizyczną, lubi ruch, ćwiczenia cielesne wymagające odporności; cieszy ich własna siła i przewaga nad przeciwnikiem. Niektórzy mają też zamiłowanie do przedsięwzięć, z którymi wiąże się element ryzyka i przygody: górskich wspinaczek, polowań, wędrówek przez odludne i pełne niebezpieczeństw miejsca. Kapłani Majów twierdzili, że to właśnie pod wpływem Diamentu rodzą się najlepsi wojownicy, najwytrzymalsi na trudy podróży gońcy świątynni, zwycięscy zapaśnicy.

Tak mężczyźni, jak i kobiety – Diamenty nie mają za wiele szczęścia w miłości, przynajmniej w potocznym tego słowa znaczeniu. Nawet jeśli darzą kogoś prawdziwym i szczerym uczuciem, nie potrafią przytłumić dla niego swych wad i cech charakterystycznych, postępują samowolnie, nie licząc się (albo przynajmniej nie przejmując się zbytnio) z racjami i upodobaniami drugiej strony. Można nawet twierdzić, że Diamenty tylko wtedy są szczęśliwe w związkach uczuciowych, jeśli druga strona wykazuje większe zaangażowanie i chęć pójścia na kompromis niż oni sami. Diamenty rzadko kiedy bywają sentymentalne, stąd też nawet klęski uczuciowe nie są dla nich prawdziwie bolesne. Dość szybko zapominają o doznanym zawodzie, nie kusząc się zresztą o wyciągnięcie z niego właściwych wniosków.

Diamenty płci obojga odznaczają się nieraz bystrością i inteligencją, wiedzę przyswajają sobie dość łatwo, chociaż z trudem uczą się tego, co ich nie interesuje naprawdę. Niektórzy mają uzdolnienia do wszelkich zajęć, gdzie potrzebna jest siła fizyczna i szybkość decyzji. Nieraz dobrze radzą sobie w profesjach związanych z budownictwem, czasem wybierają zawód lekarza. Nie bardzo nadają się natomiast – jak twierdzili kapłani Majów – do zajęć związanych z nauczaniem, handlem i religią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>